Jak vznikl nápad

Rozhovor s členem Horoklubu Chomutov? Pro zpestření Mantany? Snad. Přistihl jsem se, že když čtu většinu časopisů, tak se zaměřím na rozhovor se známou osobností. Proč? Sám nevím. Snad mi přijde, že když vidím způsob, jak člověk odpovídá na určité otázky, tak se mezi řádky o něm dovím více, než když mi o něm někdo povídá, nebo z článků, které dotyčný napíše.

Když jsem přišel do Horoklubu, tak jsem většinu členů poznal pouze jménem a teď, po nějaké době, o většině nevím o moc více. Je to však škoda, když přihlédnu k tomu, že spousta lidí v Horoklubu žije intenzivní, dobrodružný a zajímavý život. Proč si neudělat takový krátký výlet do jejich životů prostřednictvím vyprávění z jejich vlastních úst?!

Kdyby snad někoho zajímalo, proč dělám rozhovor s tímto a ne s tím druhým, tak můžu pouze prozradit systém, kterým volím „vyslýchané“. Vycházím nejdříve z funkcí, tedy předseda, místopředseda, členové výkonného výboru a pak se uvidí. Myslím, že jsou to lidé, kteří jsou stále aktivní horolezci, mají něco za sebou a mají co říct. A prosím, nečekejte perfektně gramaticky vytříbený článek, mně se to líbí víc, když to napíšu tak, jak dotyčným pusa narostla.

Blahouš Smrtihlav Kluc