Holešovice - lezecká stěna

Bohouš Dvořák

Členové HOROKROUŽKU navštívili a vyzkoušeli si své lezecké schopnosti a umění na :

nejnovější, největší, nejpestřejší, nejpřitažlivější

nově otevírané horolezecké centrum v Holešovicích (soustředění několika lezeckých stěn s mnoha variacemi technického lezení)

Podívejte se jak si kluci užívali, i když při svých začátečnických schopnostech nemohli využít vše, co lezecké centrum nabízí a bude nabízet. Pobyli jsme zde celý jeden den v době, kdy ještě finišovaly přípravy a montáž kamenů do cest před kolaudací a otevřením.

Centrum nabízí (viz MONTANA) vše co začátečník potřebuje k výuce a výcviku ve skalách. Tady se to může učit v teple a pohodě. Nejenže jsou stěny pestré co do lezeckých možností s kameny, jsou zde i hrany na sokolíky, spáry, komíny, stropy. Je zde možné učit prakticky základy lezení v ledu, zakládání postupového jištění, ale i pohyb po ferratě, balkonek slouží k založení štandu a slanění. Velký boulder je oblíben hlavně mladší generací. Nechybí stěnka s morálovým lezením na tření(rajbas) a vedle ní krásná barevná stěnka pro ty nejmenší s velkou opicí a chyty ve tvaru zvířátek.

Kluci s lezením začínají, byl pro ně tedy zážitek, že se setkali s jedním z nejlepších, ne-li nejlepším, z lezců v republice v rychlolezení. Libor Hroza jr. zde stavěl (montoval kameny) cesty vysoké i běžné obtížnosti. Odpoledne se pak klukům předvedl v treninku na blížící se „svěťák“ v Moskvě (jeden z pohárových závodů mistrovství světa lezců) – v rychlolezení. Je ale stejně dobrý v lezení na obtížnost. To, co kluci lezli těžce 5-10minut, přelétl za 6,5 vteřiny. Doslova běh kolmou stěnou vzhůru.

Dostali jsme nabídku přijet ještě, i se všemi, kteří tentokrát marodili apd.

Určitě ji využijeme a pojedeme.                                    B.Dvořák          H.K.

Fotogalerie: Holešovice - lezecká stěna