Podzimní soustředění mládeže

Jířa Šťastný

Letošní druhé soustředění mládeže se konalo v termínu podzimních prázdnin, tj. od 27.10. do 1.11.2009.  Místo konání akce bylo stejné, jako u letního soustředění, tj. Sarcatal, a ani ubytování se nezměnilo, kemp v Pietra Murata je prostě jistota. Co se ale změnilo, bylo obsazení zájezdu, protože v tomto termínu měli čas už jenom dva instruktoři, tak jsme mohli vzít jenom čtyři mládežníky.  Jako první se přihlásili Martin Jech, Tomáš Hyksa a Bára s Matějem Šťastní.  Abychom naplnili zbývající prostor v autech, vzali jsme s sebou ještě další, ale již dospělé, začátečníky (Honzu Stütze, Davida Ciferu, Tommyho, Deivinu s Jindřichem a Šišku).

Zatímco v létě jsme nemohli lézt v jižních stěnách kvůli horku, na podzim bylo slunečné počasí do těchto stěn úplně ideální.  Škoda jen, že už byl vypuštěný bazén, teplota na slunci byla opravdu příjemná, ale díky krátkým dnům bychom to koupání stejně nestihli.  Zato jsme maximálně ocenili výhody společenské místnosti, kde jsme se po setmění scházeli, vařili a hráli různé společenské hry.  A co pěkného jsme vylezli?  Z vícedélkových cest to byly např. tyto:

• Parete Zebrata – Perla Bianca 6a (155 m, 5 SL)
  • Monte Casale – Hasta siempre komandante 6b (400 m, 13 délek)
  • Picolo Dain – Pilastro Masud 6c (250 m, 8 SL).

Kdo zrovna nelezl vícedélkové cesty, mohl si zalézt ve sportovních oblastech jako např. La gola, Preore nebo Laghel.

Doufám, že se soustředění všem líbilo, a že se nám ho podaří v příštím roce uspořádat znovu.

Jířa

Fotogalerie: Podzimní soustředění mládeže