Májový Open Cup – Velká cena Singing Rock

Jířa Šťastný

Stříbro, 15.5.2011

Možná nepříznivá předpověď a poměrně chladné počasí odradily některé závodníky z účasti v druhém letošním závodě seriálu Hannah Překližka Cup 2011, který se konal v areálu DDM Stříbro na venkovní horolezecké stěně. Májový Open Cup – Velká cena SINGING ROCKu v lezení na obtížnost i přesto přilákala 59 závodníků z řad školní mládeže.  Dávno už neplatí, že jsou tyto závody pořádány jen pro stříbrský region. Díky zveřejnění a snadnějšímu přihlašování na webových stránkách se opět objevily nové tváře a rozčeřily hladinu kolem stupňů vítězů. Vedle tradičních rivalů ze Stříbra, Kladrub, Plané, Chebu a Tachova přijeli kluci a děvčata z Plzně /Los Pedos/, Újezdu nad Lesy /Gekon/, Břas, Třebýcinky, Chomutova a dokonce i z Prahy /Adrenaline Pit Praha a SmichOFF/. Start několika účastníků Českého poháru mládeže sliboval pěknou podívanou a kvalitní závod.

A jak závody probíhaly? Díky náročné přípravě pořadatelů /HK Skoba Stříbro, DDM Stříbro/ přivítal v neděli ráno závodníky a jejich doprovod pečlivě připravený areál se zázemím, občerstvením a samozřejmě venkovní dvanáctimetrovou stěnou s vyšperkovanými cestami. Všechny kategorie měly připravené dvě kvalifikační a jednu finálovou cestu. Odpolední finále přineslo napínavé souboje, které často pokračovaly dalším „rozlézáním“ o konečné umístění. Ukázalo se, že kvalita závodníků se rok od roku zvyšuje a to, co by před několika lety nezvládl ani vítěz, dnes přeleze několik finalistů. Zlatým hřebem finále se stala kategorie nejstarších chlapců, kde Martin Jech /Horoklub Chomutov/ a Honza Krutský /SmichOFF Praha/ s přehledem zvládli nejtěžší finálovou cestu a musel rozhodnout pouze čas při rozlézání.

Výsledky:

Kategorie H4:   1. M. Jech /Horoklub Chomutov/, 2. J. Krutský / SmichOFF/, 3. F. Švarc  / HK Maglajz Kladruby /

Zpráva a fotografie převzaty z www.skoba.ddm-stribro.cz .

Fotogalerie: Májový Open Cup – Velká cena Singing Rock