„Vánoční stěna“ mládeže Horoklubu

Bohouš Dvořák

22. 12. 2011

Horolezecká mládež Horoklubu si, opět jako posledních několik let, vyskočila, vylezla, přelanila, a „poprala“ sama se sebou a svými schopnostmi a znalostmi. Kdo byl fyzicky zdatnější a tím „výkonější“, kdo byl znalejší, ten nasbíral více bodů a v závěrečném rozdělování cen byl mezi prvními. Ale nikdo z dětí nepřišel zkrátka, ani ti nejmenší, závěrečná hromádka cen byla dost veliká pro všechny. Ostatně podívejte se na fotky. Ta „strašidla“ na fotkách jsou pouze jednou z disciplín, a to obléknout na sebe historické zbytky a pozůstatky staré horolezecké výzbroje a výstroje. No, nejsou krásní? Disciplín bylo dost, asi to pro příští rok trochu proškrtám. Přelanění napříč tělocvičnou, závody v rychlolezení, jümarování a lezení ve smyčkách, přelez v zavěšených smyčkách, přechod minilanového centra pod stropem a slanění, odskok od stropu tělocvičny, vázání uzlů a již zmíněný historický „kostým“. Jsem rád, že děti i dospělý dozor vše pohlídaly, a vše proběhlo bez nejmenšího úrazu. Díky jim, dospělákům, kteří na vás dohlíželi a vše připravili. Nyní jsou již lana za stěnou, tož těšme se na příští vánoce. Ale mezitím ještě mnohé stihneme – budeme lézt a učit se – na stěně, v Perštejně, i v pískovcových skalách, ba i v horách.

Ahoj Bohouš

Fotogalerie: „Vánoční stěna“ mládeže Horoklubu dne 22.12.2011