Mikulášská stěna

Opět byla „Mikulášská stěna“ pro mládež a děti Horoklubu– v pondělí 3. 12. 2012.

Ani nevím, kolikátý už rok, odměňujeme naše horoklubácké děti na této akci sladkou odměnou. Za celoroční snažení a učení se, nejen ve škole, ale v tělocvičně a ve skalách, vše okolo pohybu po horách a po skalách, kterému se říká stručně horolezectví. Aby od raného mládí mohli chodit se svými rodiči lezci po horách s požitkem a bezpečně a užívat si té krásy přírody, někdy si k tomu přidat trochu adrenalinu sportovními výkony. A to nejenom v horách ale i v našich skalách, v té nekonečné přírodní tělocvičně skalních oblastí. Je jim ….náct, a mají před sebou tolik let, které mohou vyplnit nebo doplnit pobytem v horách a užíváním si ve skalách, což není běžné veřejnosti dopřáno, a tím pádem ani netuší, o co přichází.

Dnes od Mikuláše a andělky sice dostanou čokoládky, sice je čerti proženou, ale jsou to hodní čerti, jako ve všech českých pohádkách, ale učí se, že vše si musí zasloužit a vybojovat. Takže čokoláda je až na konci recesní soutěže, s kterou se musí poprat. Jejich tátové a mámy – lezci, jsou také nejen velcí drsoni, kteří dokáží přežít v horách i počasí, kdy „čerti padají ze stromů“, ale i emotivně založení lidé, kteří vnímají tu krásu v horách, a zároveň velcí recesisté, co nezkazí žádnou srandu.

Užili si ti nejmenší, kterým padala vajíčka a kapal horký vosk ze svíčky na ruku. Náročnější to měli ti starší, ale úspěšní byli všichni, žádní čokoládoví Mikulášové ani jiné čokoodměny nezbyly.

Díky všem, kteří přišli a pomohli.

Díky fy Energo za naplnění Mikulášovy krosny.

B. Dvořák

ved. Horokroužku a správce stěny