Jarní metodika 2015

Broněk Bandas

21. 4. 2015

Nedávno mně potěšil Pavel Petrák. Na instruktorském kurzu, který absolvoval, se vedoucí kurzu pochvalně vyjadřoval o Horoklubu, práci našich instruktorů a od Pavla se, protože je z Horoklubu, očekávalo, že  má dobré znalosti z horolezecké metodiky a lezeckých technik. To, že se někdo „zvenku“ pochvalně vyjádří o práci bývalých i současných instruktorů Horoklubu je pro mě opravdu příjemné.

Za ty roky, které jsme s Bohoušem, Jířou a Honzou Jansou instruktorovali, prošla metodika mnoha proměnami. Tak, jak se měnili metodici ČHS, měnila se i doporučení, rozsah a náplň našich výcviků. Co ale zůstává už dlouhá léta, je jarní metodické setkání v Perštejně. Už jsem několikrát psal o tom, že lidí na metodikách ubývá, že zájem není takový, jako býval. Ale někdy jsme dole a někdy nahoře. A letos to, díky Šišce, která zajistila finance, díky členům výboru, kteří připravili jednotlivá stanoviště a díky Bohoušovi a Radce, kteří přivedli hodně mladých lezců i jejich rodičů, vypadalo, že jsme nahoře. Vždyť z padesáti připravených buřtů zbyl jen jeden! A já doufám, že nám to vydrží. Nemyslím ten buřt……

Broněk

Jarní metodiky Horoklubu Chomutov, která se konala  dne 21.4.2015 v domovské skalní oblasti Perštejn.se zúčastnili : Jířa, Maruška, Fíla, Péťáš, Laduška a Štěpánek - Happyny, Broněk, Šiška, Broník a Davídek  - Bandasky, Honza Jansa, Bohouš Dvořák, LeToš, Ludva Kostka, , Libor Melišík, Kuba Kotula, Barča Barbucha Jungwirthů s Kubou, Honza Medvěd Davídek, Kachna, Puding a Lucka, Véna i Honza Nebeských, Rosťa s Alicí, Zuzka Konrádová, Radka s Otou a Ondráškem Štejnarů, skoro manželé Easy s Veronikou, Lubáno Třebů, Renča Gubíková, Véna s Pítrsem z Mostu, Majda Hlubůčková s Matějem, Tomáš Vaněček s dvojčaty Lukášem a Adamem, Romana, Lukáš a Anička Langerová a kolegové hasiči Radek s Tomášem, který patří dík za pomoc s natažením lanového přemostění.

P.S. Jménem Horoklubu se co nejsrdečněji omlouvám všem účastníkům, na které jsem zapomněl. Taková situace se mně stává jednou, maximálně dvakrát za hodinu.

Fotogalerie: Jarní metodika 2015