Perštejnská vánočka

Broněk Bandas

Činní lezci vědí, že perštejnská vánočka není k jídlu jako třeba žatecký rohlík, ale že se jedná o cestu Vánoční na Pravém pilíři a také vědí, že se pod tímto pilířem každoročně 24.12. scházejí ostrovští lezci.

Nasávat vánoční atmosféru společně s nimi už řadu let jezdí i chomutovští lezci. Nejinak tomu bylo v letošním roce. Předseda LeToš dorazil s opravdu silným týmem, něco se snědlo, něco vypilo, něco poklábosilo a samozřejmě se taky něco vylezlo. Celkem se pod skalami sešlo 38 lezců, a protože nebylo třeba odhrabávat sníh z chytů a kolíčky nemrzly, nikdo v tom slunečném dnu na jev El Niňo nenadával. A někteří jedinci, jako třeba Long, se přišli jen tak podívat a skončili ve vypůjčeném sedáku na štandu. Prostě povedený den.

Tradičního srazu ostrovských lezců v Perštejně se dne 24.12.2015 za Horoklub zúčastnili: LeToš, Broněk, Šiška, Broník, Davídek, Deivina, Honza, Verča, Long, Petr s Hankou, Jarda Zetek s rodinou, Buchtík Zabiják s kamarádkou, Pavel a Luboš Třeba

Fotogalerie: Perštejnská vánočka