Horolezecký výcvik mládeže

Horolezecký ýcvik mládeže byl v prvních třech měsících roku 2020 prováděn na umělých lezeckých stěnách v Chomutově, Kadani a Jirkově.  Pravidelné tréninky probíhaly každé pondělí, čtvrtek a pátek pod vedením našich cvičitelů a instruktorů.  Po té musel být výcvik mládeže přerušen z důvodu nařízení vlády, která zakázala volný pohyb osob.

Od dubna do října jsme s mládeží navštívili tyto různé skalní oblasti:

Lezení na skalách - Mostecký Špičák
Lezení na skalách - Soustedění v Krkonoších
Lezení na skalách - Tisá
Lezení na skalách - Kozelka
Lezení na umělé stěně v Ústí n/L
Lezení na skalách - Goethovy skály
Lezení na skalách - Želina
Lezení na skalách - Mostecký Špičák
Lezení na skalách - Bečovský ostroh
Lezení na skalách - Polínský vrch
Lezení na skalách - Šemnice
Lezení na skalách - Bouldering v Lideni
Lezení na skalách - Soustředění v Imstu (Rakousko)
Lezení na skalách - Perštejn
Lezení na skalách - Bouldering na Sněžníku
Lezení na skalách - Bouldering na Mlýnském vrchu
Lezení na skalách - Želina
Lezení na skalách - Strašidla

V termínu: 29.-31.5.2020 se 10 členů z našich kroužků mládeže zúčastnilo jarního soustředění v Krkonoších na chatě Krosnov v Horní Dušnici.

O prázdninách jsme pro 10 členů z našich kroužků mládeže uspořádali týdenní letní soustředění v rakouském Imstu, v rámci kterého jsme navštívili několik lezeckých oblasti v jeho okolí i v nedalekých horách.

Od konce října jsme bohužel opět museli ukončit pořádání hromadných akcí s mládeží z důvodu nařízení vlády ohledně zákazu volného pohybu osob.

Fotografie z některých akcí jsou uvedeny na dalších stránkách této zprávy.

Horolezeckého výcviku v roce 2020 se účastnili zejména členové našich kroužků mládeže, tj:  Bandas Bronislav, Bechyňová Zuzana, Beránková Nikola, Blaškovičová Tereza, Drs Lukáš, Goschalová Tereza, Henc Vojtěch, Hlubůčková Barbora, Hlubůček Matěj, Hrubý Zdeněk, Jabůrková Lucie, Jindrová Natálie, Kirnová Tereza, Košťák Pavel, Kramarská Štěpánka, Langer Štěpán Langerová      Anna, Pechačová Anna, Polách Jakub, Suchopárková Zuzana, Šťastný Filip, Vaněček Adam, Vaněček Lukáš, Vykydal Vojtěch, Zelenková Alena pod vedením cvičitelky Radky Štejnarové a instruktorů horolezectví Jiřího Šťastného a Bronislava Bandase.

„Realizováno za finanční podpory statutárního města Chomutova“.

Fotodokumentace - Horolezecký výcvik mládeže 2020.pdf (9884110)