Výšlap na Jedlák

28.11.2023 14:57

V sobotu 18.11.2023 se konal již 19. Ročník „Výšlapu (Běhu) na Jedlák“.   Před desátou hodinou už v Peci u koupaliště čekají LeToš s Kubou Kantulákem.  Já přivážím Fílu a Štěpíka, za chvíli postupně přijíždějí i další účastníci.  Je chladno, ale slunečno.  Pořád čekáme, kdy dorazí Šišky a zavolá Pája, že nestíhá, ale nic se neděje.  Ve chvíli, kdy se všichni řadíme na společné startovní foto, volá Deivina, že nestíhá a půjde s Adélkou jen ze Svahové, a že Bandasky nedorazí vůbec.  Takže je jasné, že už nás víc nebude.  V počtu 14-ti lidí tedy dokončujeme startovní foto a vycházíme na trať, protože jediní, kdo chce běžet, je Fíla se Štěpíkem, ale bez Deiviny nemají s kým.  A tak si letošní ročník připisuje nové prvenství, protože poprvé všichni jen jdou a nikdo neběží.

Jelikož jdou s námi Ungříci s malými dětmi, volíme velmi pomalé tempo, což nelibě nese Radka, která by naopak chtěla jít co nejrychleji.  Ale je celkem hezky, sluníčko krásně osvětluje žloutnoucí listy buků a my se pomalu posouváme blíž a blíž vrcholu.  Honza cestou po silnici občas Toníka kousek poponese, ale závěrečný strmý vrcholový výšvih musí všichni zdolat po svých, což bravurně zvládají a tak těsně před dvanáctou všichni docházíme na vrchol.  Každý vytahuje termosku s čajem, nějakou svačinu, LeToš dělá společný zápis do vrcholovky a chlubí se dalšími šesti Horezdary, které cestou nahoru posbíral.  Po občerstvení ještě děláme společné vrcholové foto a pak už většina lidí odchází směr Lesná a pár lidí se vrací zpět do Pece pro auta, kterými přejíždíme také na Lesnou.

Když přijíždíme auty k Lesné, tak akorát přichází první členové pěší sekce z Jedláku.  Tomu říkám dokonalé načasování.  V hospodě už na nás čeká Deivina s Adélkou a dalšími kamarády.  Dáváme si něco k jídlu a pití a užíváme si pohodu na sluncem krásně nasvícené kryté terase.  Po jídle Letoš všem účastníkům rozdává pamětní listy a ještě chvíli čekáme na Heffnerky, které nám jsou v patách.  Společně pak sjíždíme zpět do Pece ke zbývajícím autům, kde se loučíme.

Sice letos nebyla účast tak velká, jako v minulých ročnících, ale bylo to fajn a kdo nebyl, tak zaváhal.  Ale doufám, že příští rok, kdy nás čeká jubilejní 20. ročník, se nás sejde víc a opět si to parádně užijeme.

*Jířa*