To nejlepší z Jedláku

Jižní věž

Prostřední cesta 6+   Cesta lezena pův. technicky. Krásná, převislá lahůdka s logickým pokračováním Skyhooking variantou.

Superspára 6  Krásná, kolmá, dlouhá cesta pro pokročilé vedoucí ve spodní části širokou spárou ( kruh).

Blesková spára 5+   Jest vstupenkou na Jedlák. Zejména nástup dokáže potrápit i lezce typu Rosťi Makovce.

Velký kout 4+   Klasika, beze slov. Nevynechávat! V této cestě je vrcholová kniha.

Jižní pilíř 3   Nádherná, položená a dlouhá cesta vhodná pro začínáčky.

Drmalská vyhlídka

Mělká cesta 4   Hezká, položená plotna ve středu údolní stěny. Nádherná panoramata.

Plašení duchů 6-   Trochu morálová cesta, krásný pocit po přelezení.

Gigant

Strmá 5   Kolmá, až převislá     vyzývavá cesta s 45 let starými skobami.

Mufloní hřeben

Koutek 5   Typicky tatranský problém. Jedinečné kroky, fotogenické.

Vějíř

Skákavá 6-   Těžký boulderový problém.

Severovýchodní hrana 3   Vcelku snadná cesta bez záludností v pevné skále.

Spárková 5   Perla mezi perlami. Jedinečnost a krásu této cesty slovy popsat nelze.

Sokol 5+   Oříšek. Skalp, který by si nikdo neměl nechat ujít, podobně jako třeba Maturitní v Perštejně.

Prostřední 4-   Pohodová plotna.

Žabák

Kotlový pilíř 4+   Nejstarší doložená cesta na Jedláku prokazatelně lezená již německými lezci před válkou. Lahůdka.

Vraní věž

Cesta Atreidů 4-   Krátká, spíše boulderová cesta na ještě krásnější věžku pod vrcholem Jedláku.

Vlaďulina vyhlídka

Druhá tráva 6+   Jedna z nejtěžších cest na Jedláku. Takřka převislá cesta.

K narozeninám 4-   Chytlavá cesta podél spárky.

Vzpomínková 6   Další z nepříliš snadných cest z dílny J.Šťastného.

Amfiteátr

Uchatný traverz 5-   Bonbónek, avšak v příliš odlehlé části Jedláku. V cestě se nalézají snad jediné skutečné hodiny na Jedláku vůbec. Od nich následuje dlouhý traverz zakončený vzdušným překrokem na hranu.

Americká věž

Washinton D.C. 6+   Pravděpodobně nejdelší cesta na Jedláku  s unikátním přepadem. ( 40m)

Stráž

Hřebenovka 4-   Doslova „ tatranská“ hřebenovka s přelezem dvou věžek. Moderní lezci si tu na své nepřijdou.

Prsty

Severní kout 4-   Klasika všech klasik, nejlezenější cesta na Prstech. 41 let stará skoba.

Lednová 4   Jemná náhorní stěnka.

Párkova cesta 6   Cesta ve které si přijdou na své vyznavači stoperů.

Nad Bránou

Viktoriino zrcadlo 6+   Nádherný, neopakovatelný boulderový problém z dílny vrchního kvakera Letoše. Dosud nemá přelez.

Brána

Nejkrásnější z nejkrásnějších 5   Trochu morálová cesta na nejkrásnější skalní útvar.

Atreidů žená cesta na Jedláku prokazatelně lezená již německými lezci před válkou.