Skály u Nečtin

Bohouš Dvořák

Byli jsme opět na Kozelce, dle průvodce „Skály u Nečtin“

Je to stolová hora sopečného původu nedaleko Manětína, nahoře porostlá hustým zeleným trávníkem a borovicemi, s krásným rozhledem do krajiny.

Vzali jsme to zkrátka, celkem 15 vylezených cest, polovina z nich vysoké obtížnosti. Franta Novák cesty vyváděl jako kdyby skalní obtížnost za 7 byla na rozcvičování. Druhé lano jsme vždy nechávali v cestách a za námi je na bezpečném konci lana přelézali Radek s Markétou. Měli jsme je na očích, ale byli již zcela samostatní. Výcvik v tělocvičně dává své ovoce. Po šesti hodinách nepřetržitého lezení to nemohlo skončit jinak, již jsme nemohli. Za krásného slunečného podvečera jsme se vraceli domů. Zase příště.

Dvořák Bohumil

ved.horolezeckého kroužku