Vyhodnocení největšího Škodiče Horoklubu Chomutov za rok 2009

Jířa Šťastný

Jak už se stalo tradicí, i letos jsme na valné hromadě vyhodnocovali soutěž o největšího „Škodiče klubu“.  Vyplněné formuláře bylo nutné letos odevzdat nejpozději na únorové schůzi, abychom je mohli na březnové schůzi vyhodnotit.  Celkem jsme obdrželi zpět 12 dotazníků, což je o čtyři méně, než vloni.  K vyhodnocení těch nejlepších jsme chtěli použít stejně jako vloni jednotlivé dílčí kategorie (počet cest na písku, na skále, v horách, nejtěžší cesta na písku, skále, v horách atd.), ale díky Svinčovo analýze tohoto způsobu vyhodnocení jsme se nakonec vrátili ke staré dobré bodovací tabulce, která asi nejlépe postihuje skoro všechny kategorie lezení.

První místo v celkovém pořadí obsadil s obrovským náskokem Pavel Bohuněk se ziskem 15107 bodů za 551 vylezených cest, čímž již potřetí za sebou získal titul největšího škodiče roku.  Na druhém místě se umístil Jířa Šťastný se ziskem 5473 bodů za 227 vylezených cest.  Třetí místo v celkovém pořadí a zároveň první místo mezi ženami obsadila Hanka Hefnerová, která získala 4589 bodů za 339 vylezených cest.  Na třetím místě mezi muži se umístil Broněk Bandas se ziskem 3237 bodů za 237 vylezených cest.  V kategorii žen se na druhém místě umístila Deivina Šišovská se ziskem 2730 bodů za 262 vylezených cest, (šesté místo v celkovém pořadí) a bronzovou příčku obsadila Petra Šišovská se ziskem 2515 bodů za 305 vylezených cest (osmé místo v celkovém pořadí).  Škoda, že si LeToš nespočítal body, protože by asi dosáhl na některou z předních příček v pořadí.

Nejlepší tři v každé kategorii dostali dárkové poukazy na nákup v prodejnách sítě HUDY sport ve výši 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč.  Poukazem ve výši 500,- Kč byl také odměněn Bohouš Dvořák za práci s mládeží a Martin Jech jako nejlepší nováček, který ve svých třinácti letech dokázal během své první lezecké sezóny obsadit deváté místo v celkovém pořadí (zřejmě nějaký dobrý oddíl :o).

Doufám, že v příštím roce se nám vrátí více vyplněných formulářů, protože jinak si budeme muset jako výbor klubu myslet, že kromě nás už v klubu skoro nikdo neleze.

Jířa

Fotogalerie: Vyhodnocení největšího Škodiče Horoklubu Chomutov za rok 2009

Tato fotogalerie je prázdná.